درباره ما

درباره ما

از کجا اومدیم؟
کمتر پیش می آد که بچه های دبیرستانی، ۱۷سال بعد از فارغ التحصیلی هنوز با هم ارتباط صمیمانه داشته باشن. خدا رو شکر ما از اون دبیرستانی هایی بودیم که همدیگه رو زود فراموش نکردیم. هر از گاهی توی فضای حقیقی و مجازی، دور هم جمع می شدیم و به یُمن این همه سال خاطره ی خوش، لحظاتی باهم شاد بودیم. توی تابستون ۹۴ به این نتیجه رسیدیم که یه حرکت جدیدو شروع کنیم. یه بهره برداری سالم و مفید از یه دوستی محکم و قدیمی. اسمش شد «صندوق یاران صادق». که یادمون باشه همیشه «یار» باشیم و «صادق». دعا می کنیم به «درد» بخور باشه. شما هم برامون دعا کنین.

که به کجا برسیم؟
هدف تاسیس صندوق یاران صادق اینه که توی هیاهوی این دنیای رنگ رنگ، «یاد»مون نره که باید به «یاد» هم باشیم. «فاصله»ها باعث نشه از هم «فاصله» بگیریم. «درد»مون باعث نشه «درد» دیگران رو فراموش کنیم و…. به نظر ما یاران صادقی ها هرکی توی این دنیا یار باشه و صادق، از خودمونه. چون مثل خودمون به «دوستی» و «همدلی» پایدار فکر می کنه. پس اگه مثل ما فکر می کنی و می خوای باری از روی دوشی برداری بفرما داخل. مهم نیست زورت چقدره و چه اندازه می تونی بار از دوش دیگران برداری. مهم اینه که به زودی جمع بزرگی می شیم که باهم «یار» هستیم و «صادق». انشاالله.

چرا سایت برامون لازم بود؟
این سایت در حقیقت یک «دفتر کار مجازی» برای صندوق قرض الحسنه ی یاران صادق محسوب می شه. خوب می دونیم که با این گرفتاری های روزمره که برای هرکس به شکلی وجود داره، تشکیل دادن جلسات حضوری و دعوت کردن از اعضا و خیرین و هیات امنا و موسسین کار ساده ای نیست. از طرفی دلمون نمی خواد به بهانه ی این گرفتاری های شخصی، کار مهم و واجبی مثل اداره کردن این صندوق روی زمین بمونه. شکر خدا که با آماده شدن این وب سایت می تونیم اکثر کارهای صندوق رو از راه دور انجام بدیم و تمام رای گیری ها و اطلاع رسانی ها هم بدون نیاز به حضور اعضا و حتی هیات امنا در دفتر صندوق انجام بشه. خدا کنه بتونیم به اون هدفی که مورد رضایتش هست برسیم.

بخشی از مرام‌نامه صندوق
وام دهی در صندوق یاران صادق به صورت قرض الحسنه کاملا اسلامی و بدون هرگونه «سود»، «کارمزد» و «اجبار به سپرده گزاری اولیه» انجام خواهدشد. هیچیک از اعضای فعال در صندوق، حقوق و کارمزدی را بابت مدیریت، عضویت در هیات امنا، اپراتوری و موارد مشابه دریافت نخواهند کرد و مزایایی هم نسبت به سایرین نخواهند داشت. طبیعتا مستمندان پس از حل شدن مشکل شان به دلخواه خودشان می توانند واریزی بیش از مبلغ دریافت شده را داشته باشند که به این کار خیر کمکی کنند.